Вересень 2020

П'ятниця, 25 Вересень 2020

Відділ «Савранське бюро правової допомоги інформує»!!! До відома жителів Савранщини

Програма1 

До відома жителів Савранщини

 

З 20 травня 2020 р. Україна розпочала реалізацію Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» після укладання угоди з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Програмапередбачає пом’якшення окремих обмежень на шляху до зростання участі приватного сектора, зокрема малих і середніх підприємств, на сільськогосподарському ринку. Реалізація програми здійснюватиметься у декількох напрямах, які передбачають:

 

-          Створення Державного аграрного реєстру.

-          Введення інтерактивної інформаційної системи про безпеку харчових продуктів та вимог ринків експорту.

-          Впровадження автоматизованої системи оповіщення щодо змін у Державному земельному кадастрі.

-          Проведення супутникового картографування території України.

-          Посилення системи державного контролю на державному кордоні України.

-          Проведення інвентаризації земель державної власності.

-          Формування методології розробки планів землекористування для об'єднаних територіальних громад тощо.

 

Кожен із напрямів діяльності програми передбачає впровадження нових механізмів або удосконалення вже існуючих із урахуванням кращих практик. Реалізація проекту запланована до середини 2025 року, а безпосереднє виконання завдань проекту покладено на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерство розвитку громад та територій України, Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, Державну службуУкраїни з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів та Міністерство юстиції..

Невід’ємним кроком реформи – є розуміння населенням України її змісту та призначення. Саме тому система безоплатної правової допомоги має на меті підвищити рівень обізнаності власників і користувачів земельних ділянок щодо прав на землю та способів їх захисту.Окрім того будь які особи, які перебувають під юрисдикцією України, мають право на отримання безоплатної первинної правової допомоги, яка включає такі види правових послуг: надання правової інформації; надання консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

Громадяни України - власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості, мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, що включає такі види правових послуг: надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації; захист; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

 

Безкоштовну юридичну допомогу з земельних питань можна отримати у Савранському бюро правової допомоги за адресою: Одеська обл., смт. Саврань, вул. Соборна, 9,  

Контактний тел.:(04865) 3-31-03. 

Read more

Відділ «Савранське бюро правової допомоги інформує»!!! Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

 Сьогодні ми маємо велику кількість податків, які встановлені законодавством. Одним з таких податків який стосується кожного хто має зареєстровану земельну ділянку чи орендує її є земельний податок. Звільнення від сплати земельного податку багате нюансами. Саме про  те як нараховуєтся земельний податок та хто віднього звільняєтьсяйтиме мова далі.

Говорячи про земельний податок слід зазначити, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. А оподатковуються безпосередньо земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї).

Сума земельного податку розраховується на основі бази оподаткування. Базою оподаткування для розрахунку є:

-                      нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації;

-                      площа земельної ділянки, якщо її нормативну грошову оцінку не проведено.

Також важливо зазначити, щооргани місцевого самоврядування (сільські, селищні ради та територіальні громади) у відповідності до законодавства мають право встановлювати на своїй території інші ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.

Разом з тим Податковим кодексом України визначено категорії  осіб,  які звільняються від сплати земельного податку, та надано перелік земельних ділянок, вид та їх розмір, щодо яких зазначені категорії осіб мають право скористатися пільгами.

Від сплати земельного податку звільняються:

-                       особи з інвалідністю першої і другої групи;

-                       фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

-                       пенсіонери (за віком);

-                       ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

-                       фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених вище категорій громадян, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

-                       для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

-                      для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

-                       для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

-                       для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

-                       для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Також потрібно зазначити, що від сплати податку звільняються на період оренди власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду.

Окремо хотілося б зазначити, щодо права вибору пільги зі сплати земельного податку. Оскільки особа яка має декілька земельних ділянок  одного виду використання (наприклад дві ділянки для ведення будівництва та використання житлового будинку) тоді  потрібно вирішити та подати до 1 травня поточного року письмову заявку до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання земельної ділянки для застосування пільги. Оскільки особа має право на застосування пільги лише по одній категорії на земельні ділянки за кожним видом використання.

Також звертаємо вашу увагу на  те що безоплатну правову допомогу, консультацію або роз’яснення з земельних питань можна отримати в Савранському бюро правової допомоги за адресою: Одеська обл., смт. Саврань, вул. Соборна, 9, каб. 9(перший поверх Саранської РДА) Тел.: (04865) 3-31-03. Чи за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

 

 

             Савранське бюро правової допомоги

 

 

Read more

Четвер, 24 Вересень 2020

23 вересня 2020 року відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади вчителя лікувальної фізкультури комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Савранської районної ради Одеської області

23 вересня 2020 року відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади вчителя лікувальної фізкультури комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Савранської районної ради Одеської області.

На порядку денному розглянули 1 конкурсну пропозицію та прийняли рішення визнати переможцем конкурсу на зайняття посади вчителя лікувальної фізкультури комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Савранської районної ради Одеської області Рибака Олександра Івановича.

ПРОТОКОЛ № 3 засідання з проведення конкурсу на зайняття посади вчителя лікувальної фізкультури комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Савранської районної ради Одеської області

 

Read more

Середа, 23 Вересень 2020

УРОЧИСТЕ ПОКЛАДАННЯ КВІТІВ З НАГОДИ ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

22.09.2020 у селищі Саврань, біля пам’ятника Партизанському загону «Буревісник», відбулось урочисте покладання квітів з нагоди Дня партизанської слави.  У заході взяли участь голова районної ради Людмила Чумак, голова ради ветеранів Микола Бадюл,  апарат районної ради та учнівська молодь району.

День партизанської слави відзначається щорічно 22 вересня. Саме цей день 1941 року вважається днем початку підпільно-партизанського руху в Україні. Указ про День партизанської Слави на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів та підпільників у період Другої світової війни 1939-1945 років, було підписано Президентом України у 2001 році.

IMG 6245IMG 6266 

Read more

П'ятниця, 18 Вересень 2020

Привітання голови районної ради Л. О. Чумак з Днем працівника лісу

7777 

Шановні працівники та ветерани лісового господарства Савранщини, прийміть вітання з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу!

Щиро вітаю усіх із професійним святом, хто пов’язав свою долю з лісом, примноженням та використанням його невичерпних ресурсів.

Оскільки ліс – це справжній, живий скарб нашої землі, здатний відтворювати природний комплекс, надійний екологічний щит, який захищає природу і забезпечує охорону здоров‘я людини. Одним із найдорожчих скарбів нашого району є неповторна краса лісів.

Охорона цього дару природи – високе покликання працівників лісового господарства. Щоденна праця в усі пори року за будь-якої погоди покликана примножувати зелене багатство країни, забезпечувати екологічну безпеку людей та гармонійну взаємодію суспільства і природи.

Шановні працівники лісу! Ваша благородна праця, спрямована на примноження і раціональне використання лісових багатств нашої держави, що виплекані багатьма поколіннями українських лісівників. Створені Вашими працьовитими руками зелені шати надійно захищають землю від ерозії, сприяють екологічному та естетичному поліпшенню довкілля Савранщини. Для нас та наших нащадків ліси завжди будуть живим свідченням вашої самовідданої праці.

Переконана, ваш професіоналізм, уміння та працелюбність сприятимуть гідному виконанню поставлених завдань на благо процвітання Савранського краю.

В цей чудовий, осінній день прийміть найщиріші слова вітання з професійним святом. Нехай цей день для вас буде наповнений гідним визнанням професійного внеску в загальнодержавну справу. Щиро зичу вам та вашим родинам миру, достатку, сімейного благополуччя, здійснення ваших найкращих задумів.

 

З глибокою повагою,

Голова районної ради                                    Л.О. Чумак

Read more

Четвер, 17 Вересень 2020

Привітання голови районної ради Л.О. Чумак з Днем рятівника

 

 1111

Шановні рятівники,

працівники цивільного захисту району та пожежної охорони!

Щиро вітаю вас з професійним святом — Днем рятівника!

Відзначення цього свята є державним визнанням неоціненного внеску сильних духом людей, які з честю забезпечують надійний захист національного багатства, життя громадян від вогню та стихії.

Ви цілодобово підтримуєте готовність до боротьби з незваним лихом, завжди оперативно допомагаєте тим, хто потребує невідкладної допомоги.

«Запобігти! Врятувати! Допомогти!» – девіз служби, який засвідчує гуманність та жертовність професії рятівника. Нехай ваша відданість справі, готовність захищати ніколи не вичерпуються, а надихають на нові досягнення у благородній справі.

Дякую вам за службу та щиро бажаю незборимої сили духу, витримки і мужності, міцного здоров’я і добробуту.

З глибокою повагою,

Голова районної ради                                    Л.О. Чумак

Read more

П'ятниця, 04 Вересень 2020

Четвер, 03 Вересень 2020

Відділ «Савранське бюро правової допомоги інформує»!!! Визнання права власності на земельну частку (пай)

Перш за все говорячи про  визнання права на земельну частку пай потрібно зазначити, що право на отримання земельної частки паю мають:

- колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю;

- громадяни - спадкоємці права на земельну частку (пай), посвідченого сертифікатом ( див. консультацію "Оформлення спадщини на земельний пай");

-громадяни та юридичні особи України, які відповідно до законодавства України набули право на земельну частку (пай);

- громадяни України, евакуйовані із зони відчуження, відселені із зони безумовного (обов'язкового) або зони гарантованого добровільного відселення, а також громадяни України, що самостійно переселилися з територій, які зазнали радіоактивного забруднення, і які на момент евакуації, відселення або самостійного переселення були членами колективних або інших сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які проживають у сільській місцевості.

Окрім того документом, що закріплює право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією, а також: свідоцтво про право на спадщину; посвідчені у встановленому законом порядку договори купівлі-продажу, дарування, міни, до яких додається сертифікат на право на земельну частку (пай); рішення суду про визнання права на земельну частку (пай). Документом, що посвідчує право на земельну частку (пай) громадян України, зазначених в абзаці п'ятому частини першої статті 1 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», є трудова книжка члена колективного або іншого сільськогосподарського підприємства чи нотаріально засвідчена виписка з неї.

Для здійснення реєстрації та оформлення паю, земельного сертифікату  та підтвердити своє право власності на земельну ділянку, особі необхідно здійснити наступні дії:

-          по перше потрібно звернутися до відповідної сільської, селищної міської ради (якщо земельна ділянка знаходиться у межах населеного пункту) або районної державної адміністрації (якщо земельна ділянка розташована за межами населених пунктів) із письмовим клопотанням про передачу у власність відповідної земельної ділянки та надання дозволу на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

До заяви необхідно додати: копію сертифікату за земельну частку (пай), копію свідоцтва про вступ у спадщину або нотаріально посвідчений договір про набуття права власності на земельну частку (пай) або рішення суду про визнання права власності на земельну частку (пай);

-          після отримання рішення відповідного органу місцевого самоврядування чи розпорядження районної державної адміністрації, власнику земельної частки (паю) необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

За результатами розробки даної проектної документації власнику видають Витяг з Державного земельного кадастру.

-          отримавши Витяг з Державного земельного кадастру, власнику земельної ділянки необхідно звернутися до Органу місцевого самоврядування для затвердження проектної документації .

-          отримавши рішення про затвердження проектної документації необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку.

За результатами реєстрації ви отримаєте  Витяг на право власності на нерухоме майно.

Також потрібно звернути увагу на те що  після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безхазяйними. Їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані. Проте, якщо власник невитребуваної земельної ділянки або його спадкоємець пропустить строк оформлення земельної ділянки з поважної причини, він може подати позов до суду про визначення додаткового строку для оформлення.

У випадку якщож ваше право  на земельну ділянку частку (пай) не  визнається  у вас є можливість відстоять його  у судовому порядку.

Для цого подається позовна заява про визнання права власності на земельну ділянку (пай) до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за зареєстрованим місцем проживанням позивача або перебуванням відповідача.

Також потрібно зазначити, що таких справах важливо перевірити строк позовної давності. Позовна давність – це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого порушеного права. Строк позовної давності для звернення до суду за захистом порушеного земельного права становить три роки.

Однак потрібно зазначити, що за подання позовної заяви у справах про визнання права власності на земельну ділянку (пай) позивач сплачує судовий збір у розмірі ставок судового збору для позовних заяв майнового характеру (стаття 4 Закону України «Про судовий збір»).

Також звертаємо вашу увагу на  те що безоплатну правову допомогу, консультацію або роз’яснення з правових питань можна отримати в Савранському бюро правової допомоги за адресою: Одеська обл., смт. Саврань, вул. Соборна, 9, каб. 9(перший поверх Саранської РДА) Тел.: (04865) 3-31-03. Чи за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Система безоплатної правової допомоги інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту також через:

– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/

– Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid

– Інстаграм-сторінку системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

– правничу вікіпедіюWikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

Відділ Савранське БП

Подільського МЦ з НБВПД

Read more

Відділ «Савранське бюро правової допомоги інформує»!!! Встановлення неповного робочого часу.

сьогоднішній час  відбувається досить багато змін як в нашому життя так і в роботі. Доводиться пристосовуватися до змін та графіку роботи у зв’язку з карантинними заходами. Великого поширення набуває застосування неповного робочого часу, про нього йтиме мова далі.

Потрібно зазначити,. що трудовим законодавством визначений порядок встановлення режиму робочого часу. Також  трудовим законодавством закріплений певний режим  робочого часу для працівників.

Слід зазначити що умовно робочий час за своєю  тривалістю можна розділити на:

1. Повний робочий час  коли тривалість роботи працівників 40 годин на тиждень;

2. Неповний робочий час коли час роботи працівників становить порівняно меншу кількість годин, ніж  це встановлено нормативно-правовими актами;

3. Скорочений робочий час, встановлюється законодавство до прикладу для 

осіб  віком від 16 до 18 років закріплений 36 годинний робочий тиждень але оплата праці такого працівника проводиться в повному розмірі тобто за 40 годинний робочий тиждень.

Досить часто роботодавці застосовують саме встановлення неповного робочого часу адже законодавство України не забороняє встановлювати для працівників при укладенні колективного/трудового договору меншу тривалість робочого час.

У відповідності до Кодексу законів про працю за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом неповний робочий час  може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На просьбу вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Тобто працівники що працюють на умовах неповного робочого часу мають такі самі права як і працівники що працюють за повним робочим часом тобто ім надається відпустка такої самої тривалості, вихідні і святкові дні теж мають місце, час роботи зараховується у трудовий стаж.

Оскільки неповний робочий час  передбачає зміни істотних умов праці у зв’язку з чим  потребує завчасного попередження працівників не менше ніж за два місяці. Якщо ж неповний робочий час встановлюється за бажанням працівника, то попередження працівника за два місяці не вимагається, і неповний робочий час може бути запроваджений з будь-якого моменту.

Окремо потрібно також виділити випадки коли на прохання працівника неповний робочий час  встановлюється в обов'язковому порядку, а саме: для вагітних жінок, жінок, що мають дітей віком до 14 років, дитину-інваліда, для догляду за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку.

Також звертаємо вашу увагу на  те що безоплатну правову допомогу, консультацію або роз’яснення з правових питань можна отримати в Савранському бюро правової допомоги за адресою: Одеська обл., смт. Саврань, вул. Соборна, 9, каб. 9(перший поверх Саранської РДА) Тел.: (04865) 3-31-03. Чи за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Система безоплатної правової допомоги інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту також через:

– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/

– Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid

– Інстаграм-сторінку системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

– правничу вікіпедіюWikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

 

 Савранське бюро правової допомоги

Read more

Вівторок, 01 Вересень 2020

Вітання голови районної ради Л.О. Чумак з Днем Знань

a821bbaf0ddd09456f18449d9f95f41a958d65b2

Шановні освітяни! Дорогі школярі, батьки!

Вітаю Вас із чудовим хвилюючим святом — Днем Знань!

Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це всенародне  свято, яке завжди залишається в пам’яті кожної людини.

Для когось навчальний рік, що починається, буде першим, для когось – останнім чи черговим. Але день, яким він відкривається, однаково хвилюючий і незабутній – святковою атмосферою, барвами осінніх квітів, свіжістю оновлених класів. І, звичайно, закличним дзвоником.

Саме в День Знань ми з особливою теплотою згадуємо своїх вчителів й викладачів, їх неоціненну роботу розуму й серця. Щиро дякуємо вам, дорогі наші вчителі, — ми завжди залишаємося вашими учнями!

Тож з нагоди Дня знань  щиро вітаю усіх з початком навчального року. Бажаю міцного здоров’я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, адже вони це сила!

З глибокою повагою,

Голова районної ради                                    Л.О. Чумак

Read more

Календар новин

<< < Вересень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30