Червень 2020

Вівторок, 30 Червень 2020

Савранське бюро правової допомоги інформує!!! Як вчасно отримувати аліменти, не звертаючись до суду?

Картинка Аліментний договір

Як вчасно отримувати аліменти, не звертаючись до суду?

 

Фахівчинею Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяною Казаковою у відео ролику за посиланням: https://www.facebook.com/Podolsk.Centr.Legal.Aid/videos/403746653875980    роз’яснено про  те як отримувати аліменти, не звертаючись до суду?

 Чи завжди батьки добросовісно утримують свою дитину? На жаль, не завжди. Іноді навіть доводиться звертатися до суду, однак часто батьки забувають про те, що вони можуть вирішити питання більш цивілізовано – шляхом укладення так званого аліментного договору, офіційною назвою якого є «договір про сплату аліментів на дитину».

Звісно, скористатися цим інструментом можна лише в тому випадку, коли батьки здатні дійти згоди з кожного пункту договору.

Якщо діалог можливий, то можна отримати ряд переваг:

- уникнення судової тяганини, публічного розгляду рівня доходів тощо;

- можливість для батьків самостійно визначити умови утримання дитини, деталізувати їх у зручний для себе спосіб і не залежати в цьому від рішення суду;

- встановлення взаємних права та обов’язків, системи гарантій належного виконання;

- у разі порушень обов’язків зі сплати аліментів стягнення заборгованості можливе на підставі виконавчого напису нотаріуса, що за годину перетворює договір на виконавчий документ.

Батьки дитини мають право укласти між собою договір про сплату аліментів на дитину, який укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Сторонами аліментного договору виступають батьки дитини, при чому незалежно від того, перебувають вони у шлюбі між собою чині.

Необхідною умовою договору є визначення місця проживання дитини, яке співпадає з місцем проживання одного з батьків, саме цей з батьків є аліментоотримувачем. Така позиція відповідає загальній концепції СКУ, згідно якої вирішення усіх істотних питань з приводу виховання дитини  та права власності на аліменти залежить від спільного або роздільного проживання батька та дитини.

 

Основними положеннями договору є наступні:

1. Розмір.

Варто мати на увазі, що законом встановлено мінімальний розмір. Відповідно, договором не може встановлюватися менший, ніж визначено законом. Зате можна на власний розсуд визначити або якусь фіксовану суму, або якийсь відсоток від доходу (сукупного або отриманого з будь-якого джерела).

Тобто у будь-якому випадку розмір аліментів за договором повинен відповідати вимогам СКУ, відповідно до якого мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. При недотриманні цього обмеження, передбаченого законодавством, договір про сплату аліментів може бути визнано недійсним у судовому порядку.

При виплаті аліментів у твердій грошовій сумі в умовах високої інфляції неминуче постає питання про їх індексацію, тому сторони мають передбачити індексацію аліментів. Проте, якщо угода не містить положень про індексацію, вона має проводитися в порядку, встановленому статтею 184 СКУ, оскільки за умов не проведення такої індексації права дитини, встановлені законодавством, будуть порушені.

2. Терміни.

Сторони договору можуть самостійно визначити періодичність сплати аліментів на дитину- це може бути раз в тиждень / місяць / квартал / рік.

3. Порядок.

Договором можна також визначити найбільш зручний для обох батьків порядок виплат: готівкою, поштовим або банківським переказом і т.п.

 

Також договором може бути встановлений регламент зустрічей з дитиною тим з батьків, який не проживає постійно разом з дитиною.

Нотаріальна форма договору у випадку невиконання однією з сторін аліментного договору своїх обов'язків надає можливість здійснення примусового стягнення за таким договором без додаткових процесуальних складнощів. Нотаріально посвідчений аліментний договір має силу виконавчого листа. Це означає, що аліментний договір є підставою для стягнення державним виконавцем коштів на утримання  дитини в безспірному порядку.

Зміни та доповнення до аліментного договору вчиняються шляхом укладення договору про зміни, який також підлягає нотаріальному посвідченню. Стороні, що вимагає зміни або припинення договору про сплату аліментів, при не отриманні згоди іншої сторони надано право звернутися до суду з позовом про зміну або розірвання договору.

Крім зміни і розірвання договору за наявності передбачених законом обставин можливе визнання його недійсним. Загальними підставами визнання недійсним аліментного договору служать підстави, передбачені цивільним законодавством для визнання недійсним правочину.

Відповідно до статті 192 СКУ України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшений або збільшений за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

Додатково звертаємо вашу увагу, що у разі необхідності отримання правової допомоги Ви можете звернутись  до найближчого місцевого центру чи бюро правової допомоги задля вирішення своїх правових питань. Також  можете звернутись на цілодобову гарячу лінію системи правової допомоги за номером 0-800-213-103.

 

Read more

Савранське бюро правової допомоги інформує!!! Електоронно цифровий підпис поняття та порядок отримання

Електронноцифровий підпис фото

Савранське бюро правової допомоги інформує!!!

Електоронно цифровий підпис поняття та порядок отримання

Еектронний цифровий підпис (або скорочено – ЕЦП) за правовим статусом прирівняний до власноручного підпису або печатки.

ЕЦП – це дані в електронній формі, отримані за результатами криптографічного перетворення, які додаються до інших даних або документів і забезпечують їх цілісність та ідентифікацію автора.

За допомогою послуг ЕЦП можна підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо. Документи, підписані за допомогою ЕЦП, мають таку саму юридичну силу, як і звичайні.

Використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) значно спрощує доступ до документів, які підтверджують право людини на безоплатну вторинну правову допомогу. Координаційний центр з надання правової допомоги підготував детальне роз’яснення, як отримати електронний цифровий підпис. «Разом із зверненням про надання БВПД людина має подати документи щодо належності її до однієї із вразливих категорій осіб, які мають право на таку допомогу. Зокрема, це довідки з органів фіскальної служби, Пенсійного фонду. Електронний цифровий підпис дає змогу, не виходячи з дому чи офісу, отримати ці документи», – розповів директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Підписаний ЕЦП електронний документ має таку саму юридичну силу, як і звичний паперовий документ, який людина підписує власноруч. Використання електронного підпису – це економія часу, оскільки людині не треба везти паперові документи.

Примітка: електронний цифровий підпис (ЕЦП) - безкоштовний корисний інструмент, що може використовуватись не лише для отримання документів, необхідних для одержання безоплатної правової допомоги, а і для ведення різноманітної діяльності та справ, наприклад, для доступу до системи "електронного суду" та інше.

Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:

– за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103

– у месенджеріФейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaidchat

– у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html

– у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html

– написавши на електронну пошту центру з надання БВПД (адреси можна дізнатися за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/  )

Система БПД інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту через:

– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/

– Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid

– Інстаграм-сторінку системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

– правничу вікіпедіюWikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

Read more

П'ятниця, 26 Червень 2020

Урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку з нагоди відзначення Дня Конституції України!

26 червня з нагоди відзначення Дня Конституції України відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку.

У заході взяли участь голова районної ради Людмила Чумак, виконавчий апарат районної ради та громадськість

Нагадаємо, що у червні 1996-го депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію. Це сталося на п’ятий рік після проголошення незалежності. Народні обранці працювали з 27 на 28 червня — загалом безперервно 23 години. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 парламентарів.

Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі.

IMG 5703IMG 5709

Read more

Привітання голови районної ради з Днем Конституції

к

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ САВРАНСЬКОГО РАЙОНУ!
Вітаю Вас з державним святом-Днем Конституції України!

Цей день назавжди увійшов в новітню історію нашого суспільства ,

а тому нам з Вами залишається  сподіватись, що всі задекларовані Конституцією права та свободи поступово будуть нормою життя громадян України.

Демократичний розвиток не був легким, тож наберемося терпіння

та віри у те, що наступні покоління українців будуть жити

у зовсім іншій країні, яку з гордістю можна буде назвати конституційно розвиненою та правовою європейською державою.

Щиро вітаю Вас з визначним національним святом.

Нехай ця урочиста подія  сповнює Вас життєвою силою, натхненням, спонукає  до новаторських ідей, їх успішної реалізації.

Бажаю успіхів і плідної  праці на благо українського народу!

З повагою

Голова Савранської районної ради                 Л.О.Чумак

 

 
Read more

Вівторок, 23 Червень 2020

Допомога депутата районної ради Ружицького Ю.М. Осичківському дитячому садочку

Депутат районної ради Ружицький Ю.М..  надав спонсорську допомогу Осичківському дитячому садочку.

Висловлюємо слова вдячності Юрію Миколайовичу  за надану спонсорську допомогу.

Read more

Привітання голови районної ради із Днем державної служби

 unnamed copy

Шановні державні службовці Савранщини!

Щиро вітаю вас із професійним святом – Днем державної служби! 
Державна служба – це механізм забезпечення стабільності, надійності конституційного устрою та надання державному управлінню організованості, компетентності і професіоналізму. Від ефективного функціонування інституту державної служби, відповідальності кожного з державних службовців залежить успішність, не тільки нашого району, а й країни в цілому. Саме високопрофесійна державна служба здатна забезпечити розумно організоване, демократичне, правове та результативне державне управління. Це нелегка праця, яка потребує самовідданості, єдиного прагнення забезпечити дотримання прав і свобод громадян, чесно і самовіддано служити українському народові.

Від усього депутатського корпусу районної ради, бажаю всім державним службовцям нашого району, успіхів, наснаги, мудрості, витримки та непохитності у важливій справі служіння державі та закону.

У цей святковий день, хочу побажати Вам міцного здоров`я, творчого натхнення у нелегкій та відповідальній роботі, плідних і реальних здобутків, високої професійної майстерності, подальшої плідної праці на ниві служіння народу та нових звершень у роботі!

 

З повагою

Голова районної  ради                                       Людмила Чумак

 

Read more

Понеділок, 22 Червень 2020

22 червня 2020 року відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам у Другій світовій війні.

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.  

22 червня з нагоди Дня вшанування пам’яті жертв війни в Україні відбулось покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам у Другій світовій війні. У заходах взяли участь голова районної ради Людмила Чумак, колектив районної ради та мешканці селища.

Цей день нагадує нам про всіх загиблих в боях, закатованих у нацистській неволі, померлих у тилу від голоду та поневірянь.

Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя виконав святий обов'язок, захищаючи в ті суворі роки нашу Вітчизну.

IMG 5664IMG 5655

Read more

Відділ «Савранське бюро правової допомоги інформує»!!! Що таке моральна шкода?

Моральна шкода – яку заподіяно особистим немайновим правам суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та яка призвела або може призвести до збитків, що мають матеріальне вираження.

В чому може проявлятися моральна шкода?

Відповідно до ст. 23 Цивільного кодексу України, моральна шкода, яка відшкодовується винною особою, може полягати:

1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;

2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів;

3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна;

4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Чим може відшкодовуватися моральна шкода?

Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов'язана з розміром цього відшкодування.

Моральна шкода відшкодовується одноразово.

На даний час у законодавстві України немає жодного нормативно-правового акту, який би встановлював процедуру доведення і способи вирахування ступеня і розміру

моральної шкоди, а тому юристам доводиться проявляти креативність у цьому питанні та знаходити власні способи такого доведення.

Чим довести заподіяння моральної шкоди?

1.Показання свідків.

2.Медичні довідки і експертизи.

3.Аудіо-відео фіксація, письмові докази.

Куди подавати заяву про відшкодування моральної шкоди?

При поданні позовної заяви про відшкодування моральної шкоди потрібно звертати увагу на причетність особи відповідача до заподіяння шкоди. Тобто, простіше кажучи, потрібно встановити належного відповідача. За загальним правилом підсудності, позовна заява подається до суду за місцезнаходженням відповідача або місцем заподіяння шкоди.

Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:

– за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103

– у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaidchat

– у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html

– у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html

– написавши на електронну пошту центру з надання БВПД (адреси можна дізнатися за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/  )

Система БПД інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту через:

– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/

– Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid

– Інстаграм-сторінку системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

– правничу вікіпедію WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

Read more

22 червня − День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

скачанные файлы

 

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Друга світова війна найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують в усьому світі.  Війна супроводжувалася жорстокістю, масштабними руйнуваннями населених пунктів, знищенням великих груп населення, депортаціями тощо.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок цієї війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових і підпільників, до 5 млн. жителів були евакуйовані або примусово вивезені, значна частина з яких не повернулася. Загалом, безповоротні втрати України склали 8-10 млн. осіб. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися в окупації.

У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.

Ми пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни, тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані у цій страшній війні.

Read more

П'ятниця, 19 Червень 2020

Привітання голови районної ради Людмили Чумак з Днем медичного працівника.

f3ccdd27d2000e3f9255a7e3e2c48800-wide-big

Дорогі медичні працівники!

З нагоди Вашого професійного свята - Дня медичного працівника, прийміть сердечну подяку за Вашу віддану працю, безмежне милосердя, професійність, високу моральність та лікарську честь.

Це свято разом з Вами відзначають тисячі людей, яким Ви подарували радість перемоги над недугами, які вірять у Ваш талант, вміння, професіоналізм, у Вашу постійну готовність прийти на допомогу.

Земний уклін Вам! Вірю, що лікарська честь і громадянська відповідальність, працьовитість і самовідданість будуть завжди слугувати людині та дарувати надію і віру.

Від усього серця вітаю Вас з професійним святом і бажаю Вам міцного здоров’я, успіхів, наснаги, достатку та доброго настрою.

Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею! Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю!

Зі святом Вас! Щастя Вам і добра! І нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією!

 

З повагою,

Голова районної ради                                Людмила Чумак                                                            

Read more

Календар новин

<< < Червень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30