Четвер, 03 Вересень 2020

Відділ «Савранське бюро правової допомоги інформує»!!! Визнання права власності на земельну частку (пай)

Перш за все говорячи про  визнання права на земельну частку пай потрібно зазначити, що право на отримання земельної частки паю мають:

- колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю;

- громадяни - спадкоємці права на земельну частку (пай), посвідченого сертифікатом ( див. консультацію "Оформлення спадщини на земельний пай");

-громадяни та юридичні особи України, які відповідно до законодавства України набули право на земельну частку (пай);

- громадяни України, евакуйовані із зони відчуження, відселені із зони безумовного (обов'язкового) або зони гарантованого добровільного відселення, а також громадяни України, що самостійно переселилися з територій, які зазнали радіоактивного забруднення, і які на момент евакуації, відселення або самостійного переселення були членами колективних або інших сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які проживають у сільській місцевості.

Окрім того документом, що закріплює право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією, а також: свідоцтво про право на спадщину; посвідчені у встановленому законом порядку договори купівлі-продажу, дарування, міни, до яких додається сертифікат на право на земельну частку (пай); рішення суду про визнання права на земельну частку (пай). Документом, що посвідчує право на земельну частку (пай) громадян України, зазначених в абзаці п'ятому частини першої статті 1 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», є трудова книжка члена колективного або іншого сільськогосподарського підприємства чи нотаріально засвідчена виписка з неї.

Для здійснення реєстрації та оформлення паю, земельного сертифікату  та підтвердити своє право власності на земельну ділянку, особі необхідно здійснити наступні дії:

-          по перше потрібно звернутися до відповідної сільської, селищної міської ради (якщо земельна ділянка знаходиться у межах населеного пункту) або районної державної адміністрації (якщо земельна ділянка розташована за межами населених пунктів) із письмовим клопотанням про передачу у власність відповідної земельної ділянки та надання дозволу на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

До заяви необхідно додати: копію сертифікату за земельну частку (пай), копію свідоцтва про вступ у спадщину або нотаріально посвідчений договір про набуття права власності на земельну частку (пай) або рішення суду про визнання права власності на земельну частку (пай);

-          після отримання рішення відповідного органу місцевого самоврядування чи розпорядження районної державної адміністрації, власнику земельної частки (паю) необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

За результатами розробки даної проектної документації власнику видають Витяг з Державного земельного кадастру.

-          отримавши Витяг з Державного земельного кадастру, власнику земельної ділянки необхідно звернутися до Органу місцевого самоврядування для затвердження проектної документації .

-          отримавши рішення про затвердження проектної документації необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку.

За результатами реєстрації ви отримаєте  Витяг на право власності на нерухоме майно.

Також потрібно звернути увагу на те що  після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безхазяйними. Їх передадуть у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані. Проте, якщо власник невитребуваної земельної ділянки або його спадкоємець пропустить строк оформлення земельної ділянки з поважної причини, він може подати позов до суду про визначення додаткового строку для оформлення.

У випадку якщож ваше право  на земельну ділянку частку (пай) не  визнається  у вас є можливість відстоять його  у судовому порядку.

Для цого подається позовна заява про визнання права власності на земельну ділянку (пай) до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за зареєстрованим місцем проживанням позивача або перебуванням відповідача.

Також потрібно зазначити, що таких справах важливо перевірити строк позовної давності. Позовна давність – це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого порушеного права. Строк позовної давності для звернення до суду за захистом порушеного земельного права становить три роки.

Однак потрібно зазначити, що за подання позовної заяви у справах про визнання права власності на земельну ділянку (пай) позивач сплачує судовий збір у розмірі ставок судового збору для позовних заяв майнового характеру (стаття 4 Закону України «Про судовий збір»).

Також звертаємо вашу увагу на  те що безоплатну правову допомогу, консультацію або роз’яснення з правових питань можна отримати в Савранському бюро правової допомоги за адресою: Одеська обл., смт. Саврань, вул. Соборна, 9, каб. 9(перший поверх Саранської РДА) Тел.: (04865) 3-31-03. Чи за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Система безоплатної правової допомоги інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту також через:

– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/

– Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid

– Інстаграм-сторінку системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

– правничу вікіпедіюWikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

Відділ Савранське БП

Подільського МЦ з НБВПД

Read more

Відділ «Савранське бюро правової допомоги інформує»!!! Встановлення неповного робочого часу.

сьогоднішній час  відбувається досить багато змін як в нашому життя так і в роботі. Доводиться пристосовуватися до змін та графіку роботи у зв’язку з карантинними заходами. Великого поширення набуває застосування неповного робочого часу, про нього йтиме мова далі.

Потрібно зазначити,. що трудовим законодавством визначений порядок встановлення режиму робочого часу. Також  трудовим законодавством закріплений певний режим  робочого часу для працівників.

Слід зазначити що умовно робочий час за своєю  тривалістю можна розділити на:

1. Повний робочий час  коли тривалість роботи працівників 40 годин на тиждень;

2. Неповний робочий час коли час роботи працівників становить порівняно меншу кількість годин, ніж  це встановлено нормативно-правовими актами;

3. Скорочений робочий час, встановлюється законодавство до прикладу для 

осіб  віком від 16 до 18 років закріплений 36 годинний робочий тиждень але оплата праці такого працівника проводиться в повному розмірі тобто за 40 годинний робочий тиждень.

Досить часто роботодавці застосовують саме встановлення неповного робочого часу адже законодавство України не забороняє встановлювати для працівників при укладенні колективного/трудового договору меншу тривалість робочого час.

У відповідності до Кодексу законів про працю за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом неповний робочий час  може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На просьбу вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Тобто працівники що працюють на умовах неповного робочого часу мають такі самі права як і працівники що працюють за повним робочим часом тобто ім надається відпустка такої самої тривалості, вихідні і святкові дні теж мають місце, час роботи зараховується у трудовий стаж.

Оскільки неповний робочий час  передбачає зміни істотних умов праці у зв’язку з чим  потребує завчасного попередження працівників не менше ніж за два місяці. Якщо ж неповний робочий час встановлюється за бажанням працівника, то попередження працівника за два місяці не вимагається, і неповний робочий час може бути запроваджений з будь-якого моменту.

Окремо потрібно також виділити випадки коли на прохання працівника неповний робочий час  встановлюється в обов'язковому порядку, а саме: для вагітних жінок, жінок, що мають дітей віком до 14 років, дитину-інваліда, для догляду за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку.

Також звертаємо вашу увагу на  те що безоплатну правову допомогу, консультацію або роз’яснення з правових питань можна отримати в Савранському бюро правової допомоги за адресою: Одеська обл., смт. Саврань, вул. Соборна, 9, каб. 9(перший поверх Саранської РДА) Тел.: (04865) 3-31-03. Чи за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Система безоплатної правової допомоги інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту також через:

– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/

– Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid

– Інстаграм-сторінку системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

– правничу вікіпедіюWikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

 

 Савранське бюро правової допомоги

Read more

Календар новин

<< < Вересень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30