Вівторок, 16 Червень 2020

Права, гарантії та пільги, які надаються донорам крові та її компонентів

27054144083 44b8721edb_o

Права, гарантії та пільги, які надаються донорам крові та її компонентів

 Фахівчинею Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Вікторією Карабіненко. у відео ролику за посиланням: https://www.facebook.com/Podolsk.Centr.Legal.Aid/videos/888398465006839           роз’яснено про права, гарантії та пільги, які надаються людям, які добровільно віддають частку власної крові задля порятунку інших -  донорам крові та її компонентів.

У більшості країн світу, зокрема і в Україні щорічно 14 червня відзначається міжнародне свято на честь таких людей -  Всесвітній день донора крові.

Так як розвиток донорства крові та її компонентів є важливою соціально необхідною справою держави, тож у свою чергу, держава гарантує донорам відповідні пільги та права визначені Законом України «Про донорство крові та її компонентів».

В першу чергу, наголошу, що донором крові чи плазми може стати кожен здоровий громадянин України у віці від 18 років та вагою не менше 50 кг.

Щоб стати донором крові, потрібно звернутись до найближчої станції переливання крові чи центру крові з документами, що посвідчує особу (на відео буде встановлено посилання:  Перелік медичних закладів де можна здати кров https://bit.ly/2JBaqSf ).

У пункті донації можна отримати детальнішу детальну інформацію про донорство, свої права та обов’язки, а також заповнити анкету донора.

Перед процедурою обов’язковими є співбесіда з лікарем, медичний огляд та лабораторні обстеження. Усі процедури триватимуть близько 1 години (на відео буде вставлено посилання: ХТО МОЖЕ БУТИ ДОНОРОМ І ЯКІ Є ПРОТИПОКАЗАННЯ: https://bit.ly/2JuAYJ8 ).

 Людині, яка стала донором крові, надаються два вихідні дні за наявності відповідної довідки від лікаря.

В день давання крові або її компонентів, а також в день медичного обстеження:

- працівник, який є або виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві із збереженням за ним середнього заробітку, а донори з числа студентів у зазначені дні звільняються від занять.

Після кожного дня давання крові, в тому числі у разі давання їх у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів.

У разі, коли за погодженням з керівництвом, де працює донор, в день давання крові він був залучений до роботи або несення служби, йому за бажанням надається інший день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку, а якщо давання крові було здійснено у період щорічної відпустки, то ця відпустка продовжується на відповідну кількість днів з урахуванням надання працівнику додаткового дня відпочинку за кожний день давання крові.

Виплата середнього заробітку за такий день, або додатковий вихідний день, якщо донор давав кров у вихідні, святкові та неробочі дні, під час щорічної відпустки, або залучався до роботи у день дачі крові здійснюється за рахунок коштів власника установи, де працює донор.

Підставою для надання зазначених пільг є також відповідні довідки, видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові.

Окрім цього,  день давання крові донор забезпечується безкоштовними сніданком та обідом за рахунок коштів закладу охорони здоров'я, що здійснює взяття у нього крові або відшкодовує донору готівкову вартість відповідних наборів харчування.

 Існують ще додаткові пільги, що надаються донорам у зв'язку з систематичним безоплатним здаванням крові, а саме:

- Донорам, які протягом року безоплатно здали кров або її компоненти у сумарній кількості, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам, допомога по тимчасовій непрацездатності у зв'язку з захворюванням виплачується у розмірі 100 % середньої заробітної плати донора незалежно від стажу роботи. Така пільга цим донорам надається протягом року.

- Учням професійних навчально-виховних, студентам вищих навчальних закладів, які протягом року безоплатно здали кров у сумарній кількості, що дорівнює 2 разовим максимально допустимим дозам, надається право на одержання грошової допомоги у розмірі 25 % встановленої у навчальному закладі стипендії протягом 6 місяців. Виплата такої грошової допомоги здійснюється за місцем навчання донора.

Також протягом року після здачі крові у зазначеній кількості донори мають право першочергового придбання путівок для санаторно-курортного лікування за місцем роботи або навчання та першочергового лікування в закладах охорони здоров'я, що перебувають у державній власності.

Зазначений перелік пільг не вичерпний. Міністерствами, відомствами України, органами державної виконавчої влади та  власниками установ можуть бути встановлені й інші додаткові пільги для донорів..

 Інформацію про те, яка кількість українців і скільки літрів крові здає на місяць чи рік, отримати неможливо, адже запас крові є державною таємницею в Україні, однак пам’ятайте, що один донор може врятувати цілих три життя.

Додатково звертаємо вашу увагу, що у разі необхідності отримання правової допомоги Ви можете звернутись  до найближчого місцевого центру чи бюро правової допомоги задля вирішення своїх правових питань. Також  можете звернутись на цілодобову гарячу лінію системи правової допомоги за номером 0-800-213-103.

 

Read more

Савранське бюро правової допомоги інформує!!! Правові аспекти соціально-правового захисту родин з дітьми.

Савранське бюро правової допомоги інформує!!!

Правові аспекти соціально-правового захисту родин з дітьми.

Соціальний захист родин з дітьми є системою правових, економічних та організаційних заходів, спрямованих на забезпечення усіх громадян рівними можливостями щодо достатнього життєвого рівня для себе і своєї сім’ї та соціальної підтримки і допомоги за наявності певних обставин, за яких вони їх потребують, зокрема, у зв’язку з непрацездатністю, безробіттям, народженням дитини та в інших випадках.

До основних видів соціального- правового захисту сімей (родини) з дітьми відносятться:

ü  грошові виплати,  як вид соціального захисту сімей з дітьми представляють собою одноразові або періодичні виплати у грошовій формі, що здійснюються за рахунок державного бюджету та інших джерел фінансування соціального захисту, надаються з метою покриття додаткових витрат, заміни втраченого через народження та утримання дитини заробітку на рівні не нижчому за прожитковий мінімум.

ü  соціальне обслуговуванняяке передбачає сприяння, підтримку і послуги, що надають соціальні служби для подолання або пом’якшення життєвих труднощів, що виникли у зв’язку з народженням та утриманням дитини.

ü  соціальні пільги, як урегульоване законодавством повне або часткове звільнення сімей з дітьми від виконання певних обов’язків або надання додаткових прав, що зумовлено їх особливим статусом, пов’язаним з народженням, утриманням дитини та іншими соціальними ризиками, що порушують нормальну життєдіяльність даного суб’єкта права соціального забезпечення.

ü  житлово-комунальні субсидії, - допомоги у вигляді щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату за користування або утримання житла та комунальних послуг, а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також першочергове або позачергове забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

ü  технічні засоби реабілітації, яке передбачає забезпечення сімей з дітьми, які постраждали від такого соціального ризику як інвалідність, технічними засобами реабілітації   що здійснюється відповідно до індивідуальних програм реабілітації відносяться протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття; спеціальні засоби для самообслуговування та догляду; засоби для пересування; допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; меблі та оснащення; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією

ü  медичну допомогу як вид соціального захисту сімей з дітьми, який включає комплекс заходів, спрямованих на підтримання, відновлення та покращення здоров’я осіб, які мають або планують нащадків та безпосередньо дитини, з метою забезпечення потреби населення у збереженні та відновленні репродуктивного здоров’я шляхом створення умов особливого піклування та допомоги для вагітних та породіль, попередження та захисту дитини від спадкових хвороб, а також профілактики та лікування хворобливих станів дитини та членів її родини, до прикладу : надання допомоги по вагітності та пологам  надання допомоги по народженню дитини санаторно  курортне лікування, забезпечення протезуванням та надання інших соціальним медичних послуг.

Звернувшись до Савранського бюро правової допомоги Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  за адресою:  Одеська обл., смт Саврань, вул. Соборна, 9, каб. 6. Тел.: (04865) 3-31-03,можна —  отримати безоплатну первинну правову допомогу — правові роз'яснення та консультації  та доступ до безоплатної вторинної правової допомоги  - складення документів процесуального характеру та представництво інтересів в суді. Поваідомляємо що безоплатну правову допомогу можна отримати зателефонувавши за  телефонним : 0-800-213-103

Read more

Календар новин

<< < Червень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30