Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення:

 

20 жовтня 2016 року відбулася 10 сесія районної ради VII скликання. На засіданні були присутні заступник керуючого справами апарату Одеської обласної ради – начальник управління організаційної роботи Мельник Юлія Павлівна, заступник голови Савранської РДА Хапатнюковський Олександр Вікторович, голови селищної та сільських рад, керівники структурних підрозділів РДА, директори навчальних закладів, представники ЗМІ.

 

 

З 1 вересня в смт. Саврань розпочне працювати бюро правової допомоги

           

            1 вересня  в смт. Саврань розпочинає свою діяльність “Савранське бюро правової допомоги”. Відтепер жителі Савранщини матимуть можливість за місцем свого мешкання скористатися усіма можливостями та перевагами системи надання безоплатної правової допомоги.

            Бюро є структурним підрозділом Котовського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Знаходиться за адресою: смт. Саврань, вулиця Соборна, 9. Графік роботи – з  понеділка по  п'ятницю, з 09.00 до 18.00, без обідньої перерви.

            Працівники бюро консультуватимуть громадян з правових питань, роз'яснюватимуть зміни у законодавстві, складатимуть документи непроцесуального характеру, займатимуться правопросвітництвом, а в разі потреби, за рішенням Котовського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, здійснюватимуть представництво в суді для соціально вразливих категорій громадян. Також в бюро можна буде не лише отримати безоплатну правову допомогу, а й скористатись електронними сервісами Мін'юсту.

             Всього по Україні відкриється 436 таких бюро, на Одещині – 24. Бюро правової допомоги є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.

            Діяльність бюро правової допомоги буде спрямована на досягнення таких цілей:

підвищення правової грамотності мешканців громад;

•  сприяння досудовому врегулюванню цивільних та адміністративних спорів і зменшення навантаження на судову систему;

зменшення ризику обмеження доступу до права і правосуддя для найбільш соціально вразливих суспільних верств внаслідок запровадження виключного права адвокатів на представництво в суді та браком адвокатів у сільській місцевості та малих містах;
• зменшення домашнього насильства, дискримінації та попередження злочинності, насамперед, серед неповнолітніх;

посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад;
•  сприяння більшій залученості територіальних громад до роботи сформованих ними органів місцевого самоврядування;

оперативна синхронна комунікація змісту реформ, які проводяться Урядом у сфері освіти, охорони здоров'я, соціальній та інших сферах, на рівень територіальних громад;
• запобігання побутовій корупції на базовому рівні.

 

 

Семінар-нарада

8 листопада 2016 року за участі районної ради та спільного проекту ЄС/ПР ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», було проведено семінар-нараду на тему «Використання відновлюваної енергії на об’єктах соціальної сфери та в сільських територіях». В даному заході прийняли участь голова районної ради Базей М.М., заступник голови районної державної адміністрації Хапатнюковський О.В., обласні координатори по впровадженню Проекту ЄС/ПР ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Тетяна Маяк та Олена Перерва, начальники управлінь районної державної адміністрації, директори шкіл, голови громадських організацій району, відповідальні працівники районної ради. На розгляд винесли два питання:

Використанння відновлювальної енергії на обєктах соціальної сфери та в сільських територіях.

Енергоефективність об’єктів бюджетної сфери Савранського району Одеської області.Практичний досвід реалізації першого в Україні енергосервісного договору.

Нарада з головами селищної та сільських рад

17 січня 2017 року головою районної ради  Олександром Хапатнюковським було проведено нараду з головами сільських та селищної ради. В нараді взяв участь голова районної державної адміністрації Віталій Свічинський. На порядку денному розглянули питання щодо планів розвитку сільських територій в 2017 році, посилення роботи депутатського корпусу, створення районного комунального підприємства по ремонту доріг та об’єктів комунальної сфери та ряд інших важливих питань. Крім того, було ухвалено рішення про проведення зустрічей з громадами кожного з сільських та селищної рад  керівництва району і депутатів районної ради для звітування перед виборцями  за роботу депутатів районної ради за 2016 рік та обговорення нагальних питань розвитку району в 2017 році.

IMG 2548_289x217 1

IMG 2550_289x217


Семінар-нарада в с. Полянецьке

17 січня 2017 року в силі Полянецьке відбулася семінар-нарада з представниками громадської організації «Полянецьке» та координаторами спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В даному заході взяли участь голова Савранської районної ради О.В. Хапатнюковський та голова Полянецької сільської ради В.О. Денисюк. На порядку денному розглянули питання щодо впровадження мікропроекту «Придбання  медичного обладнання в Полянецький фельдшерсько-акушерський пункт».

 IMG 2560_289x217

IMG 2591_289x217

В Саврані відзначили День Соборності України.

20 січня 2017 року в центрі Саврані відбулося покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку, присвячене державному святу – Дню Соборності України. Відзначити захід зібралися представники трудових колективів району.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Сьогодні, на жаль, проблеми соборності України є не менш актуальною. Ми маємо пам’ятати повчальний історичний досвід, проаналізувати зроблене та наполегливо рухатися вперед. Соборність України – це незалежність кожного з нас, тому ми повинні захищати і берегти її, як себе, примножуючи почуття єдності і взаєморозуміння.

IMG 2602_400x300

IMG 2596_400x300

IMG 2597_400x300

Орієнтовний графік проведення загальних зборів (сходів) громадян в 2017 році

Орієнтовний графік проведення загальних зборів (сходів) громадян за місцем проживання у населених пунктах Савранського району в 2017 році.Изображение 001 Шановні жителі Савранського району! Запрошуємо Вас взяти участь у сходах громадян відповідно до графіку проведення. В роботі даного заходу візьмуть участь голова районної ради, голова районної державної адміністрації, голови сіл,  депутати усіх рівнів, структурні підрозділи районної державної адміністрації та інші державні установи району, які прозвітують за проведену роботу в 2016 році та обговорять перспективний план розвитку на 2017 рік.

Семінар-нарада щодо змін в законодавстві про працю

25 січня 2017 року під головуванням голови районної ради Олександром Хапатнюковським відбувся  семінар-нарада щодо змін в законодавстві про працю. У семінар-нараді взяли участь головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Одеській області Гонтар О.М. та підприємці району.

Один із основних акцентів було зроблено на питанні дотримання законодавства, щодо оплати праці найманим працівникам.

Олександр Миколайович  наголосив про необхідність дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та попередив про відповідальність за неналежне оформлення трудових відносин. Присутнім нагадано, що з 1 січня 2017 року збільшено мінімальну заробітну плату до 3200 грн. У ході семінару було зазначено, що за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, недобросовісному роботодавцю доведеться сплатити штраф - десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, тобто 32000 гривень за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

Водночас, особливо застеріг від спроб оформлення працівника на неповний робочий день, якщо він фактично працює  повний робочий час. За  це керівник підприємства отримає штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а на сьогодні ця сума становить 96000 гривень. Таку ж суму доведеться сплатити, якщо на підприємстві виявлять допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

Окрім цього, за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як на один місяць, штраф становить 9600 гривень.

IMG 2656_401x301

IMG 2663_401x301

IMG 2658_401x301


Збори (сходи) громадян села Вільшанка

З метою залучення громадськості до вирішення питань місцевої громади, згідно зі ст..8 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та практикою, що склалась у територіальних громадах району, 25.01.2017 року у Вільшанському будинку культури відбулися збори (сходи) громадян села Вільшанка. В даному заході взяли участь голова районної ради Олександр Хапатнюковський, голова районної державної адміністрації Віталій Свічинський, голова Вільшанської сільської ради Тамара Козійчук, депутати усіх рівнів, представники державних установ району та громада села Вільшанка. 

Про свою діяльність у 2016 році прозвітували очільники району та був обговорений перспективний план розвитку району на 2017 рік.

Громадою було порушено питання щодо несанкціонованих сміттєзвалищ, порушення норм прибережної зони річки Південний Буг, рух важковагового транспорту по дорогах села, несанкціонований продаж алкогольних напоїв, розчищення і ремонт доріг та багато інших не менш важливих питань.      

На всі питання очільниками району та відповідальними особами були надані конструктивні , чіткі відповіді та роз'яснення.

Голова районної ради Олександр Хапатнюковський проінформував присутніх про перспективи створення комунального підприємства при районній раді. Діяльність даного підприємства включатиме проведення усіх видів ремонтних робіт на об’єктах соціальної сфери та доріг Савранського району. Що в свою чергу дасть змогу більш якісно виконувати ремонтні роботи, заощадити бюджетні кошти, поповнювати місцеві бюджети та створити нові робочі місця для жителів району.


IMG 2627_401x301IMG 2630_401x301IMG 2628_401x301IMG 2629_401x301

Збори громадян с.Капустянка Савранського району

27 січня 2017 голова районної ради Олександр Хапатнюковський, голова районної державної адміністрації Віталій Свічинський, депутати районної ради та відповідальні працівники районних служб взяли участь у зборах громадян за місцем проживання в селі Капустянка. Сільський голова Сергій Рараговський прозвітував про проведену роботу за 2016 рік, досягнуті результати, наявні проблеми, плани на поточний рік.

Про свою діяльність за минулий рік прозвітував голова районної державної адміністрації Віталій Сергійович Свічинський та разом з громадою села Капустянка обговорили перспективний план розвитку на 2017 рік.

Голова районної ради Олександр Вікторович Хапатнюковський у підсумку зазначив, що вся робота влади району спрямована на виконання ключових пріоритетів реформ; відмітив багато позитивних напрацювань громади, вказав на існуючі недоліки, пообіцяв підтримку з боку районної влади у продовженні розпочатих добрих справ та вирішенні невідкладних питань.

 IMG 2676_450x338IMG 2672_450x338IMG 2689_450x338IMG 2684_450x338IMG 2705_450x338

Збори громадян сіл Дубиново та Слюсарово

30 січня 2017 року відбулися збори громадян за місцем проживання в населених пунктах Дубиново та Слюсарово. Сільський голова Наталя Суржинська прозвітували перед жителями за пророблену роботу та поточні плани на майбутнє.

Виступив голова районної ради Олександр Хапатнюковський, який наголосив,  що поліпшення стану справ на селі залежить не тільки від виконавчого комітету та депутатів сільської ради, а й від активної діяльності всіх жителів села. 

Також громада заслухала звіт про проведену роботу депутата районної ради Любов Борисівни Лісніченко.

Перед громадою виступив голова районної державної адміністрації Віталій Свічинський, який розповів присутнім про проведену роботу в минулому році та було обговорено перспективний план розвитку на 2017 рік.

У ході зустрічі жителі населеного пункту отримали нагоду особисто поспілкуватися та поставити наболілі питання керівникам району, голові села, депутатам та представникам бюджетних організацій.IMG 2723_450x338IMG 2771_450x338IMG 2781_450x338IMG 2849_450x338IMG 2835_450x338IMG 2843_450x338

В районі продовжуються загальні збори громадян територіальних громад

31 січня відбувся схід представників громад села Бакша та Йосипівка. В сходах сільської громади взяли участь голова районної ради Олександр Хапатнюковський, голова райдержадміністрації Віталій Свічинський та представники районих управлінь. 

Сільський голова Петро Тарабанчук звітував перед громадою про діяльність виконкому по виконанню програм соціально-економічного розвитку в 2016 році та озвучив завдання на поточний  рік.

Загальні збори в обох населених пунктах відмітили позитивну динаміку соціально-економічного розвитку, співпрацю місцевої влади з підприємцями, визначили ряд питань, які потребують відповідної уваги сільської та районної влади.

На розгляд громади винесено звіт дільничного інспектора, який проаналізував стан злочинності та правопорушень на території Бакшанської сільської ради. 

Виступив голова районної ради Олександр Хапатнюковський, який зауважив, що спрямує свої зусилля на посилення роботи депутатського корпусу районної ради та постійних комісій, співпраці з районною державною адміністрацією та сільськими радами. 

Голова райдержадміністрації Віталій Свічинський  у свому виступі акцентував увагу мешканців сіл на перспективах розвитку територіальних громад, створення нових робочих місць, підвищення рівня заробітної плати працівникам, реалізації окремих напрямків стосовно кожної сільської ради. 

По результатах зборів були прийняті відповідні рішення.

IMG 2859_450x338IMG 2874_450x338IMG 2892_450x338IMG 2899_450x338IMG 2917_450x338IMG 2928_450x338IMG 2969_450x338IMG 2945_450x338IMG 2998_450x338

Збори (сходи) громадян села Байбузівка

В четверг, 02 лютого 2017 року, у Байбузівській сільській раді відбулися загальні збори громадян села Байбузівка.

Відповідно до порядку денного перед громадою звітував сільський голова Будик С.С. про  проведену роботу у 2016 році та плани на поточний рік. Після звіту голова відповів на питання байбузян.

У зборах взяв участь Віталій Свічинський, який проінформував присутніх про свою діяльність на посаді голови районної державної адміністрації.

Голова районної ради повідомив громадянам про відкритість та прозорість роботи районної ради, відповідності та звітності перед громадою, посилення роботи депутатського корпусу, постійних комісій та апарату районної ради.

Байбузяни задали ряд питань, що виникли в процесі виступів. Зустріч була цікавою і змістовною.

IMG 3013_450x338IMG 3017_450x338IMG 3044_450x338IMG 3061_450x338IMG 3084_450x338IMG 3105_450x338IMG 3071_450x338

Збори громадян села Осички

3 лютого голова районної ради Олександр Хапатнюковський та голова райдержадміністрації Віталій Свічинський взяли участь у зборах громадян за місцем проживання у Осичківській сільській раді.

Сільський голова Володимир Гончарук розпочав схід села із звіту, у якому він коротко довів до відома присутніх інформацію про основні досягнення і здобутки минулого року, про плани на поточний рік та стан фінансових справ.

Після звіту сільського голови слово взяв голова районної державної адміністрації Віталій Свічинський. У своєму виступі Віталій Сергійович зазначив, що влада та народ – мають бути одним цілим, спільно працювати, особливо в такий неспокійний для України час. Це є запорукою розвитку, процвітання та миру. Головне завдання влади – робота для людей.

Голова районної ради Олександр Хапатнюковський зазначив, що такі зустрічі мають за мету консолідувати діяльність керівництва району, голів територіальних громад, депутатського корпусу та жителів сіл для вирішення багатьох проблемних питань, які стосуються територіального розвитку громади. Адже всі дії мають бути спільними і спрямовуватись на розвиток району та соціальний захист населення.

IMG 3128_450x338IMG 3146_450x338IMG 3173_450x338IMG 3183_450x338

Збори (сходи) громадян села Кам'яне

В другій половині дня 3 лютого в сільському будинку культури відбулися збори громадян Камянської сільської ради. В роботі зборів взяли участь голова районної ради Олександр Хапатнюковський, голова районної державної адміністрації Віталій Свічинський, депутати сільської і районної рад та представники державних установ району.

На початку зборів виступив сільський голова Володимир Химич, який прозвітував перед громадою щодо проведеної роботи у 2016 році та представив на розгляд програму соціально-економічного розвитку на 2017 рік. Володимир Данилович подякував сільхозвиробникам, підприємцям, депутатам та жителям села за плідну підтримку діяльності сільської ради.

Своє бачення щодо виконання запланованого активно висловлювали жителі населеного пункту і, вносячи пропозиції, зауважували на окремих пунктах Програми розвитку села.

Кожен з жителів села мав можливість виступити та поставити на розгляд громади наболілі питання .

Звертаючись до жителів с.Камяне, Віталій Свічинський підкреслив надзвичайну важливість у нинішніх умовах тісної співпраці усіх гілок влади та місцевих господарників, які працюють у селі.

Голова районної ради Олександир Хапатнюковський зауважив, що районна рада завжди буде підтримувати місцеві ініціативи, які надходять від жителів села, і допомагатиме тим керівникам, які втілюють їх у життя.IMG 3196_450x338IMG 3235_450x338IMG 3262_450x338IMG 3282_450x338IMG 3219_450x338IMG 3240_450x338

Засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту, соціального захисту населення, материнства і дитинства.

6 лютого 2017 р. відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров'я, освіти, культури, молоді та спорту, соціального захисту населення, материнства і дитинства під головуванням Миколи Олексійовича Мудрого.      

В засіданні комісії взяли участь голова районної ради Олександр Хапатнюковський, голова райдержадміністрації Віталій Свічинський, головний лікар ЦРЛ Сергій Ткаченко, головний лікар КЗ "Савранський районний ЦПМСД" Світлана Юрченко, начальник управління соціального захисту населення Людмила Воробйова та депутати районної ради Бабенко О.А., Базей М.М., Буманська О.О., Лісніченко Л.Б. та Мєлєцкій М.С.

На порядок денний винесли наступні питання:

  1. 1.Про виконання рішення районної ради від 24.01.2014 р. №310-VIя на 2014-2018 роки».

Доповідач:Ткаченко Сергій Миколайович- головний лікар ЦРЛ

  1. 2.Про виконання рішення районної ради від 24.12.2015 р. № 26-VII«Профілактики захворюваності населення Савранського району на 2016-2017 роки».

Доповідач: Юрченко Світлана Олександрівна- головний лікар

КЗОЗ ЦПМСД.

  1. 3.Про виконання рішення районної ради від 04.09.2013 р. № 278-VI«Програма зайнятості населення Савранського району на період до 2017 року», за 2016 рік.

Доповідач: Воробйова Людмила Іванівна-начальник управління соціального захисту населення.

  1. 4.Про внесення змін до рішення районної ради від 04 вересня 2013 року №278-«Про затвердження Програми зайнятості населення Савранського району на період до 2017 року».

Доповідач: Воробйова Людмила Іванівна-начальник управління соціального захисту населення

  1. 5.Про стан охорони здоров’я в Савранському районі.

Доповідачі: Ткаченко Сергій Миколайович- головний лікар ЦРЛ

Юрченко Світлана Олександрівна-головний лікар КЗОЗ ЦПМСД

Після обговорення всіх питань постійною  комісією був наданий ряд рекомендацій, які будуть враховані під час проведення чергової сесії Савранської районної ради.

IMG 3302_450x338IMG 3321_450x338IMG 3325_450x338IMG 3307_450x338

Календар новин

<< < Квітень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30