Відділ «Савранське бюро правової допомоги інформує»!!! Встановлення неповного робочого часу.

сьогоднішній час  відбувається досить багато змін як в нашому життя так і в роботі. Доводиться пристосовуватися до змін та графіку роботи у зв’язку з карантинними заходами. Великого поширення набуває застосування неповного робочого часу, про нього йтиме мова далі.

Потрібно зазначити,. що трудовим законодавством визначений порядок встановлення режиму робочого часу. Також  трудовим законодавством закріплений певний режим  робочого часу для працівників.

Слід зазначити що умовно робочий час за своєю  тривалістю можна розділити на:

1. Повний робочий час  коли тривалість роботи працівників 40 годин на тиждень;

2. Неповний робочий час коли час роботи працівників становить порівняно меншу кількість годин, ніж  це встановлено нормативно-правовими актами;

3. Скорочений робочий час, встановлюється законодавство до прикладу для 

осіб  віком від 16 до 18 років закріплений 36 годинний робочий тиждень але оплата праці такого працівника проводиться в повному розмірі тобто за 40 годинний робочий тиждень.

Досить часто роботодавці застосовують саме встановлення неповного робочого часу адже законодавство України не забороняє встановлювати для працівників при укладенні колективного/трудового договору меншу тривалість робочого час.

У відповідності до Кодексу законів про працю за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом неповний робочий час  може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На просьбу вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Тобто працівники що працюють на умовах неповного робочого часу мають такі самі права як і працівники що працюють за повним робочим часом тобто ім надається відпустка такої самої тривалості, вихідні і святкові дні теж мають місце, час роботи зараховується у трудовий стаж.

Оскільки неповний робочий час  передбачає зміни істотних умов праці у зв’язку з чим  потребує завчасного попередження працівників не менше ніж за два місяці. Якщо ж неповний робочий час встановлюється за бажанням працівника, то попередження працівника за два місяці не вимагається, і неповний робочий час може бути запроваджений з будь-якого моменту.

Окремо потрібно також виділити випадки коли на прохання працівника неповний робочий час  встановлюється в обов'язковому порядку, а саме: для вагітних жінок, жінок, що мають дітей віком до 14 років, дитину-інваліда, для догляду за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку.

Також звертаємо вашу увагу на  те що безоплатну правову допомогу, консультацію або роз’яснення з правових питань можна отримати в Савранському бюро правової допомоги за адресою: Одеська обл., смт. Саврань, вул. Соборна, 9, каб. 9(перший поверх Саранської РДА) Тел.: (04865) 3-31-03. Чи за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Система безоплатної правової допомоги інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту також через:

– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/

– Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid

– Інстаграм-сторінку системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

– правничу вікіпедіюWikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

 

 Савранське бюро правової допомоги

Календар новин

<< < Лютий 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28