Савранське бюро правової допомоги інформує!!! Умови обміну/повернення товару належної якості

34069156 435161056929329_4823512332292325376_n 

 

Савранське бюро правової допомоги інформує!!!

Умови обміну/повернення товару належної якості

На сьогодні спектр послуг які нам надаються, а також наших покупок значно виріс. Разом з тим досить часто ми купуємо товари та певну продукцію і лише з часом визнаємо  та виявляємо, шо він нам не підійшов за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути використаний за призначенням. Потім постає питання, що робити як обміняти товар на аналогічний та повернути до магазину.

Законодавством  передбачена можливість у випадку придбання непродовольчого товару належної якості можливості його обміну протягом 14 днів не рахуючи дня купівлі товару.

Тут також потрібно звернути увагу, шо споживач при придбанні  непродовольчого товару  має право а саме:

-обміняти товар належної якості на аналогічний, якщо куплений товар не підійшов за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути використаний за призначенням;

-придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, якщо відсутній аналогічний товар;

-здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж;

-розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару.

Окремо потрібно зазначити, що обмін можливий лише за умови, якщо збережено розрахунковий документ з датою продажу, а також, що товар не використовувався та збережено  товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики товару. Тому при спілкуванні з менеджерами та продавцями магазинів потрібно відстоювати свої права та звертати їхню увагу на те що товар не використовувався, адже досить часто не добросовісні продавці та менеджери, щоб не здійснювати обмін зсилаються саме на те шо ви вже користувались товаром.

Говорячи про обмін товару потрібно також зазначити,  що є товари, які не підлягають обміну (поверненню) затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року № 172 "Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів".

У випадку якщо ви вирішите розірвати договір купівлі продажу тобто не здійснювати обмін, а повернути товар до магазину тоді у магазині повинні здійснити розрахунки із вами як з споживачем, які провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі, а гроші сплачені за товар, повертаються вам як споживачеві у день розірвання договору тобто тоді коли ви повертаєте товар до магазину, якщо ж грошові кошти неможливо повернути у день вашого звернення то вони повертаються в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Також потрібно зазначити. що вирішення спору щодо обміну товару можливе за допомогою двох шляхів у добровільному порядку, що передбачає усні та письмові звернення до продавця товару за місцем купівлі товару. Та судовим порядком коли ви як споживач для захисту своїх прав маєте право звернутися в порядку позовного провадження до суду за місцем вашого проживання/перебування, місцем заподіяння шкоди чи виконання договору тобто покупки в магазині

Звертаємо вашу увагу на  те що безоплатну правову допомогу, консультацію або роз’яснення з правових питань можна отримати в Савранському бюро правової допомоги за адресою: Одеська обл., смт. Саврань, вул. Соборна, 9, каб. 9 (перший поверх Саранської РДА) Тел.: (04865) 3-31-03. Чи за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Система безоплатної правової допомоги інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту також через:

– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/

– Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid

– Інстаграм-сторінку системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

– правничу вікіпедіюWikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

Відділ Савранське БП

Подільського МЦ з НБВПД

Календар новин

<< < Лютий 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28