Савранське бюро правової допомоги інформує!!! Правові аспекти соціально-правового захисту родин з дітьми.

Савранське бюро правової допомоги інформує!!!

Правові аспекти соціально-правового захисту родин з дітьми.

Соціальний захист родин з дітьми є системою правових, економічних та організаційних заходів, спрямованих на забезпечення усіх громадян рівними можливостями щодо достатнього життєвого рівня для себе і своєї сім’ї та соціальної підтримки і допомоги за наявності певних обставин, за яких вони їх потребують, зокрема, у зв’язку з непрацездатністю, безробіттям, народженням дитини та в інших випадках.

До основних видів соціального- правового захисту сімей (родини) з дітьми відносятться:

ü  грошові виплати,  як вид соціального захисту сімей з дітьми представляють собою одноразові або періодичні виплати у грошовій формі, що здійснюються за рахунок державного бюджету та інших джерел фінансування соціального захисту, надаються з метою покриття додаткових витрат, заміни втраченого через народження та утримання дитини заробітку на рівні не нижчому за прожитковий мінімум.

ü  соціальне обслуговуванняяке передбачає сприяння, підтримку і послуги, що надають соціальні служби для подолання або пом’якшення життєвих труднощів, що виникли у зв’язку з народженням та утриманням дитини.

ü  соціальні пільги, як урегульоване законодавством повне або часткове звільнення сімей з дітьми від виконання певних обов’язків або надання додаткових прав, що зумовлено їх особливим статусом, пов’язаним з народженням, утриманням дитини та іншими соціальними ризиками, що порушують нормальну життєдіяльність даного суб’єкта права соціального забезпечення.

ü  житлово-комунальні субсидії, - допомоги у вигляді щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату за користування або утримання житла та комунальних послуг, а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також першочергове або позачергове забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

ü  технічні засоби реабілітації, яке передбачає забезпечення сімей з дітьми, які постраждали від такого соціального ризику як інвалідність, технічними засобами реабілітації   що здійснюється відповідно до індивідуальних програм реабілітації відносяться протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття; спеціальні засоби для самообслуговування та догляду; засоби для пересування; допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; меблі та оснащення; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією

ü  медичну допомогу як вид соціального захисту сімей з дітьми, який включає комплекс заходів, спрямованих на підтримання, відновлення та покращення здоров’я осіб, які мають або планують нащадків та безпосередньо дитини, з метою забезпечення потреби населення у збереженні та відновленні репродуктивного здоров’я шляхом створення умов особливого піклування та допомоги для вагітних та породіль, попередження та захисту дитини від спадкових хвороб, а також профілактики та лікування хворобливих станів дитини та членів її родини, до прикладу : надання допомоги по вагітності та пологам  надання допомоги по народженню дитини санаторно  курортне лікування, забезпечення протезуванням та надання інших соціальним медичних послуг.

Звернувшись до Савранського бюро правової допомоги Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  за адресою:  Одеська обл., смт Саврань, вул. Соборна, 9, каб. 6. Тел.: (04865) 3-31-03,можна —  отримати безоплатну первинну правову допомогу — правові роз'яснення та консультації  та доступ до безоплатної вторинної правової допомоги  - складення документів процесуального характеру та представництво інтересів в суді. Поваідомляємо що безоплатну правову допомогу можна отримати зателефонувавши за  телефонним : 0-800-213-103

Календар новин

<< < Лютий 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28