Відділ «Савранське бюро правової допомоги інформує»!!! Порядок укладення договору про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею нерухомого майна

Шановні громадяни хочемо вас поінформувати, що для забезпечення реалізації права на отримання аліментних платежів на утримання дитини та відшкодування додаткових витрат, пов'язаних з її утриманням, та ліквідації заборгованості по сплаті аліментних платежів батьки можуть укласти договір про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею нерухомого майна.

Даний договір належить до сімейно-правових договорів, оскільки його укладення та виконання породжують правові наслідки, передбачені нормами сімейного законодавства: припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно.

Договір про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею нерухомого майна укладається в письмовій формі та нотаріально посвідчується.

  Предметом договору є аліменти, тобто грошова сума, яку повинен виплачувати в обов’язковому порядку один із батьків на виховання і утримання дитини, і нерухомість, що належить на праві приватної власності особисто або сумісно платнику аліментів.

 Договір може бути складений як до розгляду справи про призначення аліментів, так і після. Якщо такий договір укладений після прийняття судом рішення про призначення аліментів то його можна розглядати тільки як один з способів виконання такого рішення .

Батьки можуть передати право власності тільки на те нерухоме майно, яке належить їм особисто. В разі, якщо у подружжя або колишніх членів подружжя наявне майно, яке перебуває у спільній сумісній власності та індивідуально не визначене, то попередньо доцільно укласти договір про поділ майна подружжя з визначенням часток між подружжям.

 Після реєстрації права власності кожного з подружжя можна укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно

За даним договором  можна передати - все майно , що передбачене ст. 181 ЦК України, де зазначено, що до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

До нерухомих речей належать: земля, будинки, споруди як житлового, так і виробничого призначення. Даний договір укладається за обов'язкової згоди органу опіки та піклування.

 Передача майна відбувається на користь дитини або дитини і того з батьків з ким дитина проживає.  Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації.

 Догорів укладається  між батьками. Якщо дитина досягла 14-річного віку, вона бере участь в укладенні цього договору.

Інші особливості

На отримане за даним договором майно не можна накладати стягнення і воно не може бути відчужене до досягнення дитиною повноліття без згоди органу опіки та піклування.

Також передача такого майна не звільняє члена подружжя, який передав таке майно від обов'язку нести додаткові витрати на утримання дитини.

Даний договір може бути розірваний шляхом подачі позовної заяви до суду в разі невиконання одним з батьків своїх обов'язків щодо належного утримання дитини. В такій ситуації позивачем буде той з батьків, що передав майно за договором, а відповідачем - той, з яким проживає дитина.

 

Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:

– за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103

– у месенджері Фейсбук-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– у публічному чаті Телеграм-каналу «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaidchat

– у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html

– у приватному чаті системи БПД у Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html

– написавши на електронну пошту центру з надання БВПД (адреси можна дізнатися за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/  )

Система БПД інформує громадян про їхні права та механізм їх захисту через:

– офіційний сайт системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/

– Фейсбук-сторінку системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

– Телеграм-канал «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid

– Інстаграм-сторінку системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

– правничу вікіпедію WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua

Календар новин

<< < Березень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31