Оголошення. Амброзія полинолиста – небезпечний для людини та довкілля бур’ян

ambroziya-polyinnolistnaya copy 

Шановні Савранчани!

         Савранська районна державна адміністрація, Савранська районна рада, Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Одеської області в котрий раз звертаються до Вас з інформацією про небезпечний для людини та довкілля бур’ян - Амброзія полинолиста.

Цю рослину з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном. Адже пилок амброзії викликає у людей захворювання - амброзійний поліноз або «сінну пропасницю» (особливо страждають діти). У період цвітіння амброзії  (який зараз починається) від цього захворювання страждає величезна кількість населення. У людей опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищення температури, розвивається астма. Єфективних ліків проти цього захворювання поки що не існує.

З огляду на швидкість та інтенсивність поширення цієї рослини можна сказати, що вона — справжній «зелений агресор».

Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові, а також городи, сади, луки, пасовища. Часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг,  по берегах річок і ставків.

Шкодочинність амброзії в районах масового поширення винятково велика. Вона складається зі зниження врожайності сільськогосподарських культур, засмічення їх врожаю, погіршення якості кормів, зниження продуктивності пасовищ і негативного впливу на здоров’я людей.

Тож, звертаємося до Вас, земляки, включитись в боротьбу з цією рослиною-агресором знешкодити амброзію там, де живеш, і там, де працюєш. Попросити те саме зробити сусідів, родичів, знайомих.

Також звертаємось до голів сіл, селища, керівників підприємств усіх форм власності провести роботу по знешкодженню амброзії полинолистої.

З повагою та надією на порозуміння та підтримку.

 

 

Голова Савранської 

райдержадміністрації                               Я.Б. Жирун

 

 

Голова Савранської

районної ради                                           О.В. Хапатнюковський

 

 

Державний Фітосанітарний

інспектор                                                   Ю.І. Салюк

 

Календар новин

<< < Листопад 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30